Jan Štráfelda - Průvodce internetovými projekty
celá ČR (přes video)  |  776 678 044  |  jan@strafelda.cz

DHTML

Jako DHTML (dynamické HTML) se označuje užitečné spojení HTML, JavaScriptukaskádových stylů, které zavedl Microsoft v prohlížeči Internet Explorer čtvrté verze v roce 1997. DHTML tedy není samostatným jazykem, jde o soubor nástrojů a postupů kombinující ostatní technologie.

Do té doby byly webové stránky mrtvé, prakticky nijak nereagovaly na aktivitu návštěvníka. DHTML však přineslo rozhraní DOM, tzv. objektový model dokumentu, který umožnil stránky rozpohybovat a zvýšit jejich dynamiku (odtud název DHTML). Konkrétní akce návštěvníka (např. kliknutí na určité místo, přejetí obrázku myší…) náhle mohly stránky proměnit. DHTML tak umožňuje zlepšit pocity uživatele z příjemného rozhraní.

Koncept DHTML později prohloubila technologie AJAX, manipulace se strukturou stránky zjednodušila knihovna jQuery a na to vše navázaly moderní frameworky, jako je Angular, React či Vue.js.

E-book za mail

Získejte podrobný návod Jak na e-mail marketing (52 stran). Více informací.

Žádný spam, jen užitečný obsah. Newsletter posílám cca 8× ročně. Odhlásíte se kdykoliv.

O autorovi

Jsem Jan Štráfelda a působím jako průvodce online projekty. Potřebujete předělat web či e-shop? Nebo posunout internetový marketing? Poradím s obojím. 14 let budování vlastní digitální agentury mě skvěle vyškolilo – a rád se o zkušenosti podělím.

S čím také umím pomoci:

Své znalosti sdílím i na LinkedIn. Přidejte se k 2 811 marketérům, kteří z nich již pravidelně těží.