Jan Štráfelda - Průvodce internetovými projekty
celá ČR (přes video)  |  776 678 044  |  jan@strafelda.cz

JavaScript

JavaScript je objektově orientovaný programovací jazyk, využívaný při tvorbě webových stránek. Poprvé objevil v roce 1995 v prohlížeči Netscape Navigator 2.0.

Dříve se používal pouze na straně klienta, tedy v prohlížeči, kam se stáhne ze serveru společně s HTML a kaskádovými styly a kde pomáhá zvyšovat uživatelský prožitek z návštěvy webu. Například kontroluje správnost vyplnění formuláře, zajišťuje různé animace či dynamické změny HTML dokumentu. Bez JavaScriptu by se také neobešla webová analytika.

Přibližně od roku 2010 probíhá velká internetová renesance JavaScriptu. Vznikly frameworky pro rychlejší webová rozhraní, jako je Angluar, React či Vue.js a JavaScript se také začal používat i na straně serveru pro generování HTML obsahu stránek, podobně jako jazyk PHP.

E-book za mail

Získejte podrobný návod Jak na e-mail marketing (52 stran). Více informací.

Žádný spam, jen užitečný obsah. Newsletter posílám cca 8× ročně. Odhlásíte se kdykoliv.

O autorovi

Jsem Jan Štráfelda a působím jako průvodce online projekty. Potřebujete předělat web či e-shop? Nebo posunout internetový marketing? Poradím s obojím. 14 let budování vlastní digitální agentury mě skvěle vyškolilo – a rád se o zkušenosti podělím.

S čím také umím pomoci:

Své znalosti sdílím i na LinkedIn. Přidejte se k 2 811 marketérům, kteří z nich již pravidelně těží.