Jan Štráfelda - Průvodce online -projektem
Praha/Mělník  |  776 678 044  |  jan@strafelda.cz  |  Pošlete mi poptávku

HTML

HTML je značkovací jazyk, který se používá k vytváření základní obsahové kostry webových stránek. Dříve jazyk HTML sloužil i k formátování vzhledu, dnes už se k tomu používají kaskádové styly, které umožňují vytvářet vzhled jako druhou, na obsahu nezávislou vrstvu a různě ho měnit podle aktuálního kontextu (například podle rozlišení displeje).

Jazyk HTML patří do široké rodiny značkovacích jazyků SGML. Vznikl v roce 1990 ve Švýcarsku a postupně se vyvíjel až k současné verzi HTML5.

Co znamená zkratka HTML

HTML je zkratkou z HyperText Markup Language – textový značkovací jazyk. Slovo HyperText zde vyjadřuje možnost vzájemně propojovat texty pomocí odkazů, Markup označuje schopnost jazyka HTML dávat významy jednotlivým blokům textu s pomocí speciálních značek nazývaných elementy či tagy (např. vypsat část textu tučně nebo ji třeba určit jako nadpis).

HTML značky důležité pro marketéry

Na webu tu popisuji několik značek, které potřebujete znát, i když weby přímo sami nekódujete. Například proto, že některé mají význam z hlediska optimalizace pro vyhledávače:

Zaujal jsem vás? Přihlašte se do mailingu a mé další texty už vám neuniknou:

Zprávy posílám cca 8× ročně. Odhlásit se můžete kdykoliv. Více informací.