Jan Štráfelda - Průvodce online -projektem
Praha/Mělník  |  776 678 044  |  jan@strafelda.cz  |  Pošlete mi poptávku

Štráfeldův blog

Píšu o internet marketingu. Na rozdíl od encyklopedie, kde se snažím srozumitelně vysvětlit obecné pojmy, se v článcích zabývám hlavně principy, návody a osvědčenými postupy. Také zde komentuji důležité novinky a trendy. Užijte si je!

Jak v Google Analytics vyloučit URL parametr

Stručný návod pro začátečníky, jak poznat URL parametry, které vám způsobují duplicity v přehledech Google Analytics. A jak se s tím vypořádat vyloučením parametru z měření.

Zobrazit celý článek…

PPC reklama je stroj na peníze

Klienti se mě často ptají, kolik by měli do PPC reklamy investovat. A kroutí hlavami, když mluvím o částkách blízkých nekonečnu. Ale je to tak. Přivádí-li reklama zákazníky, neškrťte ji rozpočtem!

Zobrazit celý článek…

3 tipy pro zvýraznění webu ve vyhledávání

Na Google stále přibývá možností, jak ovlivnit podobu výsledků vyhledávání. K odkazu lze přidat hodnocení a cenu produktů, fotografii autora textu apod. Při stejném umístění tak získáte více návštěvníků – až o desítky procent.

Zobrazit celý článek…

Nekvalitní obsah webu ubližuje!

Je to známé pravidlo. Chcete-li být na internetu vidět, pravidelně publikujte kvalitní obsah. Pomůžete si ve vyhledávačích, návštěvníci se naučí pravidelně vracet a v jejich očích si tím budujete značku. Víte však, že obsah může webu i škodit?

Zobrazit celý článek…

FeedBurner + WordPress = chyba

FeedBurner nově přidává do odkazů v RSS kanálu kampaňové parametry. Jejich základní nastavení však obsahuje dvojtečku, kvůli které nefunguje přesměrování v některých redakčních systémech, zejména ve WordPressu. Odběratel RSS kanálu se tak na web nedostane. Přečtete si srozumitelný návod, jak chybu napravit.

Zobrazit celý článek…