Jan Štráfelda - Průvodce internetovými projekty
celá ČR (přes video)  |  776 678 044  |  jan@strafelda.cz

jQuery

jQuery je knihovna napsaná v jazyce JavaScript, která usnadňuje manipulace se strukturou HTML dokumentů, ovládání JavaScriptových událostí, fungování technologie AJAX, různé efekty a animace a poskytuje mnohé další funkce. Vznikla v roce 2006 a po celou dobu je dostupná zdarma jako open source.

Původně vznikla jQuery proto, aby zjednodušila programování v době, kdy prohlížeče ještě neposkytovaly jednotné univerzální rozhraní (DOM). Je však napsána tak chytře a pracuje se s ní tak pohodlně, že je stále používána na cca 75 % všech existujících webů (v roce 2019) A to i přesto, že knihovna je poměrně datově náročná a její využití už je dnes vlastně zbytečné a jen zhoršuje rychlost webu.

Dalším z důvodů, proč je stále tolik využívána, je fakt, že díky obrovské oblíbenosti jQuery k ní postupně vznikla obrovská spousta pluginů, které umožňují rychle implentovat poměrně složité funkce webu, jako jsou různé kalendáře, WYSIWYG editory, napovídače, zobrazení grafů apod.

E-book za mail

Získejte podrobný návod Jak na e-mail marketing (52 stran). Více informací.

Žádný spam, jen užitečný obsah. Newsletter posílám cca 8× ročně. Odhlásíte se kdykoliv.

O autorovi

Jsem Jan Štráfelda a působím jako průvodce online projekty. Potřebujete předělat web či e-shop? Nebo posunout internetový marketing? Poradím s obojím. 14 let budování vlastní digitální agentury mě skvěle vyškolilo – a rád se o zkušenosti podělím.

S čím také umím pomoci:

Své znalosti sdílím i na LinkedIn. Přidejte se k 2 811 marketérům, kteří z nich již pravidelně těží.