Jan Štráfelda - Průvodce internetovými projekty
celá ČR (přes video)  |  776 678 044  |  jan@strafelda.cz

Black hat SEO

Jako black hat SEO (neboli „černá SEO magie“) označujeme techniky optimalizace pro vyhledávače, které sice ve vyhledávačích mohou fungovat, ale vyhledávače je ve svých doporučeních zakazují. Podle jiného výkladu je název black hat SEO odvozen z klasických westernů, kde padouši mívají černé klobouky a hrdinové bílé.

Výhody black hat SEO

Pokud vám nečiní morální problémy, že se pokoušíte vyhledávače nebo majitele jiných webů podvést, mohou se black hat techniky hodit v případech, kdy potřebujete web rychle prosadit ve výsledcích vyhledávání a přitom to není váš hlavní firemní wb, jehož penalizace by vás dramaticky poškodila. Black hat SEO se také hodí, pokud má web omezenou životnost, například jde o web nějaké akce, která jednorázově proběhne a víc už vás nezajímá.

Black hat SEO bývá levnější a v krátkodobém horizontu často i účinnější, i když se vyhledávače rychle zdokonalují v jeho odhalování. Pomáhají jim v tom také SPAM resporty, formuláře, kam mohou majitelé poškozených stránek hlásit nekalé praktiky konkurence.

Příklady black hat SEO technik

Techniky typické pro black hat SEO:

Dnes už však většinou nefungují. Čím více webů danou black hat techniku používá, tím větší to vytváří tlak na vyhledávač, aby se s ní rychle vypořádal.

E-book za mail

Získejte podrobný návod Jak na e-mail marketing (52 stran). Více informací.

Žádný spam, jen užitečný obsah. Newsletter posílám cca 8× ročně. Odhlásíte se kdykoliv.

O autorovi

Jsem Jan Štráfelda a působím jako průvodce online projekty. Potřebujete předělat web či e-shop? Nebo posunout internetový marketing? Poradím s obojím. 14 let budování vlastní digitální agentury mě skvěle vyškolilo – a rád se o zkušenosti podělím.

S čím také umím pomoci:

Své znalosti sdílím i na LinkedIn. Přidejte se k 3 004 marketérům, kteří z nich již pravidelně těží.