Jan Štráfelda - Průvodce internetovými projekty
celá ČR (přes video)  |  776 678 044  |  jan@strafelda.cz

Skrytý text

Jako skrytý text nebo také skrytý obsah se označuje podvodná SEO technika, jejíž cílem je nenápadně zvýšit množství klíčových slov na stránce. Neboť hustota klíčových slov bývala dříve jedním z důležitých on-page faktorů, podle kterých vyhledávač řadil výsledky vyhledávání.

Dnes už to není tak jednoduché, protože vyhledávače se naučily pracovat se synonymy, umí skloňovat a časovat slova a chápou také tématickou příbuznost slov mezi sebou.

Skrytý obsah může mít mnoho podob: malý text, písmo ve stejné barvě jako pozadí, obsah překrytý obrázkem… Proto se skrytý obsah velmi obtížně rozpoznává automaticky, člověk ho však zjistí velmi snadno. A pokud je ten člověk vaším konkurentem, kterému je divné, že jste jej přeskočili ve výsledcích vyhledávání, jistě rád využije spam report a vyhledávači váš web nahlásí. To může vést až k penalizaci.

E-book za mail

Získejte podrobný návod Jak na e-mail marketing (52 stran). Více informací.

Žádný spam, jen užitečný obsah. Newsletter posílám cca 8× ročně. Odhlásíte se kdykoliv.

O autorovi

Jsem Jan Štráfelda a působím jako průvodce online projekty. Potřebujete předělat web či e-shop? Nebo posunout internetový marketing? Poradím s obojím. 14 let budování vlastní digitální agentury mě skvěle vyškolilo – a rád se o zkušenosti podělím.

S čím také umím pomoci:

Své znalosti sdílím i na LinkedIn. Přidejte se k 2 811 marketérům, kteří z nich již pravidelně těží.