Jan Štráfelda - Průvodce internetovými projekty
celá ČR (přes video)  |  776 678 044  |  jan@strafelda.cz

Rámy (frames)

Rámy (anglicky frames) jsou HTML technologie, která umožňuje rozdělit stránku v prohlížeči na segmenty a do těchto segmentů pak načíst další stránky.

Původně se rámy používaly pro jednodušší správu statických webů – do jednoho segmentu se načetlo menu a do druhého obsah stránky. Takové řešení však nefunguje dobře ve vyhledávačích, protože návštěvníkovi z vyhledávače se pak navigace nezobrazí. A crawleři vyhledávače zase obtížně přechází na další stránky webu.

Proto se dnes rámy využívají hlavně při vývoji různých specifických aplikací a online nástrojů. Na běžných webech je postupně nahradilo skriptování na straně serveru umožňující vytváření tzv. dynamických webů a později také technologie AJAX, která umožňuje do stránky načítat další obsah na pozadí, bez znovunačtení stránky.

E-book za mail

Získejte podrobný návod Jak na e-mail marketing (52 stran). Více informací.

Žádný spam, jen užitečný obsah. Newsletter posílám cca 8× ročně. Odhlásíte se kdykoliv.

O autorovi

Jsem Jan Štráfelda a působím jako průvodce online projekty. Potřebujete předělat web či e-shop? Nebo posunout internetový marketing? Poradím s obojím. 14 let budování vlastní digitální agentury mě skvěle vyškolilo – a rád se o zkušenosti podělím.

S čím také umím pomoci:

Své znalosti sdílím i na LinkedIn. Přidejte se k 2 811 marketérům, kteří z nich již pravidelně těží.