Jan Štráfelda - Průvodce internetovými projekty
celá ČR (přes video)  |  776 678 044  |  jan@strafelda.cz

Portál

Pojem portál se používá k označení webu, který slouží mnoha lidem jako vstupní web na internet. Portály obvykle umožňují rychlý přístup k velkému množství informací na jednom místě, od fulltextového vyhledávání přes tříděné katalogy odkazů až po nejrůznější novinky a zprávy. Časté je také poskytování e-mailových schránek a dalších služeb.

Portály lze rozdělit na obecné (nezaměřené, nejdou příliš do hloubky) a oborové (někdy se jim říká též vortály). Mezi největší české obecné portály patří Seznam, Centrum a Atlas, největším zahraničním portálem je jednoznačně Yahoo. Obecné portály žijí z reklamy, dříve ze zobrazování bannerůpřednostních výpisů, dnes už spíše z PPC inzerátů. Oborové portály bývají často podporovány firmami či nadšenci, o reklamu však také nemají nouzi díky faktu, že umožňují velmi dobré cílení.

E-book za mail

Získejte podrobný návod Jak na e-mail marketing (52 stran). Více informací.

Žádný spam, jen užitečný obsah. Newsletter posílám cca 8× ročně. Odhlásíte se kdykoliv.

O autorovi

Jsem Jan Štráfelda a působím jako průvodce online projekty. Potřebujete předělat web či e-shop? Nebo posunout internetový marketing? Poradím s obojím. 14 let budování vlastní digitální agentury mě skvěle vyškolilo – a rád se o zkušenosti podělím.

S čím také umím pomoci:

Své znalosti sdílím i na LinkedIn. Přidejte se k 2 811 marketérům, kteří z nich již pravidelně těží.