Jan Štráfelda - Průvodce internetovými projekty
celá ČR (přes video)  |  776 678 044  |  jan@strafelda.cz

Perl

Perl je programovací jazyk pocházející už z roku 1987, jeho autorem je Kanaďan Larry Wall. Na internetu se Perl používá k vytváření CGI skriptů, např. pokud je potřeba v rámci serveru pracovat s rozsáhlými soubory. Perl je jazyk velice flexibilní, přizpůsobuje se stylu programátora, jednu věc je možné zapsat více různými způsoby. Podle kritiků je to však zároveň nevýhodou Perlu, neboť to někdy zhoršuje orientaci ve složitějších skriptech.

Díky zmiňovaní flexibilitě může být Perl velmi užitečným nástrojem, lze v něm skutečně efektivně programovat. K dalším výhodám Perlu patří i obrovské množství modulů, které jsou pro něj dostupné. Díky nim Perl podporuje všechna důležitá rozhraní, včetně některých řídce používaných databází. Také rozsáhlou komunitu kolem Perlu lze považovat za klad tohoto jazyka.

E-book za mail

Získejte podrobný návod Jak na e-mail marketing (52 stran). Více informací.

Žádný spam, jen užitečný obsah. Newsletter posílám cca 8× ročně. Odhlásíte se kdykoliv.

O autorovi

Jsem Jan Štráfelda a působím jako průvodce online projekty. Potřebujete předělat web či e-shop? Nebo posunout internetový marketing? Poradím s obojím. 14 let budování vlastní digitální agentury mě skvěle vyškolilo – a rád se o zkušenosti podělím.

S čím také umím pomoci:

Své znalosti sdílím i na LinkedIn. Přidejte se k 3 004 marketérům, kteří z nich již pravidelně těží.