Jan Štráfelda - Průvodce internetovými projekty
celá ČR (přes video)  |  776 678 044  |  jan@strafelda.cz

Kontextová navigace

Ke kontextové navigaci patří všechny typy navigace, které mají přímý vztah k dané stránce. Tvoří ji obvykle seznam souvisejících odkazů, které jsou připojeny na konci stránky, někdy se používá i kontextová navigace v podobě panelů umístěných po straně stránky.

Kontextová navigace se výborně hodí k vytváření zkratek a navigačních cest skrz web, umožňuje poslat návštěvníka přímo k informacím, které hledá, nezávisle na hlavní navigaci a struktuře webu. Nevýhodou kontextové navigace je větší náročnost při jejím vytváření, také je třeba přeně vědět, co návštěvníci hledají a v jakých souvislostech.

Pod kontextovou navigaci spadají i odkazy na další stránky v určité logické návaznosti, např. tlačítka se šipkou vpravo nahoře, jež odkazují na další a předchozí stránku slovníčku. Zvláštní variantou kontextové navigace je navigace drobečková.

E-book za mail

Získejte podrobný návod Jak na e-mail marketing (52 stran). Více informací.

Žádný spam, jen užitečný obsah. Newsletter posílám cca 8× ročně. Odhlásíte se kdykoliv.

O autorovi

Jsem Jan Štráfelda a působím jako průvodce online projekty. Potřebujete předělat web či e-shop? Nebo posunout internetový marketing? Poradím s obojím. 14 let budování vlastní digitální agentury mě skvěle vyškolilo – a rád se o zkušenosti podělím.

S čím také umím pomoci:

Své znalosti sdílím i na LinkedIn. Přidejte se k 2 811 marketérům, kteří z nich již pravidelně těží.