Jan Štráfelda - Průvodce internetovými projekty
celá ČR (přes video)  |  776 678 044  |  jan@strafelda.cz

Drag & drop editor

Drag and drop editory (z anglického chyť a pusť) bývají součástí nejnižší vrstvy user interface webových aplikací, kde se používají pro správu HTML obsahu. Abyste si mohli upravovat obsah webové stránky sami, intuitivně, v reálném čase a nepotřebovali k tomu HTML kodéra.

Na rozdíl svých známějších bratranců, jako jsou WYSIWYG editory či markdown editory, však drag & drop editor funguje na principu přetahování položek, které si vybereme z menu či navigační lišty, do prostoru webové stránky. Takovou položkou může být třeba nadpis, tabulka, tlačítko, citace či jakýkoliv další, třeba i složitější předpřipravený prvek. Proto drag & drop editory tak skvěle spolupracují s design systémy – fungují na stejném principu skládání jednotlivých komponent do sebe.

Jako příklad drag & drop editoru skvěle poslouží známý editor Elementor proužívaný v redakčním sytému Wordpress, nebo propracovaný editor, který se používá v maileru Mailchimp při vytváření e-mailových kampaní.

E-book za mail

Získejte podrobný návod Jak na e-mail marketing (52 stran). Více informací.

Žádný spam, jen užitečný obsah. Newsletter posílám cca 8× ročně. Odhlásíte se kdykoliv.

O autorovi

Jsem Jan Štráfelda a působím jako průvodce online projekty. Potřebujete předělat web či e-shop? Nebo posunout internetový marketing? Poradím s obojím. 14 let budování vlastní digitální agentury mě skvěle vyškolilo – a rád se o zkušenosti podělím.

S čím také umím pomoci:

Své znalosti sdílím i na LinkedIn. Přidejte se k 2 811 marketérům, kteří z nich již pravidelně těží.