Jan Štráfelda - Průvodce internetovými projekty
celá ČR (přes video)  |  776 678 044  |  jan@strafelda.cz

LinkedIn

LinkedIn je americká sociální síť zaměřená na byznys a nábor zaměstnanců. Lidé si zde mohou zdarma vytvářet profily připomínající životopisy a spojovat se s dalšími lidmi, firmami, školami a jinými institucemi. A tím reflektovat profesionální vztahy v reálném světě. Lze se také přidat do různě zaměřených profesních skupin, hodnotit vzájemně své dovednosti, přidávat ostatním uživatelům testimonialy či publikovat různé druhy příspěvků.

E-book za mail

Získejte podrobný návod Jak na e-mail marketing (52 stran). Více informací.

Žádný spam, jen užitečný obsah. Newsletter posílám cca 8× ročně. Odhlásíte se kdykoliv.

Změny na LinkedIn během Covidu

Logo LinkedInLogo LinkedIn

Během pandemie Covidu se hodně změnilo chování na LinkedIn, ubylo náborových inzerátů a komunikace týkající se HR segmentu a headhuntingu. A lidé zde naopak začali mnohem více přidávat vlastní obsah, často vzdělávací, likovat a komentovat příspěvky ostatních. LinkedIn tak značně ožil.

Nezapomeňte začít sledovat můj pracovní profil na LinkedIn.

Uživatelé LinkedIn

LinkedIn se rád chlubí tím, že jej v České republice v roce 2023 využívá asi 2,3 milionu uživatelů. Je však užitečné si uvědomit, že tímto číslem ve skutenčosti myslí jen registrované uživatele, nikoliv ty aktivní. Těch skutečně aktivních, kteří se přihlásí alespoň 1× měsíčně, je jen 600 tis. LinkedIn to, ač nerad, přiznal ve své zprávě v rámci Digital Services Act Ttansparency Report v říjnu 2023.

Na rozdíl od ostatních sociálních sítí je zde zastoupena spíše skupina bílých límečků, manažerů, konzultantů a dalších lidí s vyšším vzděláním a příjmem. Zejména z oblasti práva, IT a marketingu. Možná i z tohoto důvodu má podle průzkumů LinkedIn cca dvojnásobnou důvěru uživatelů proti Facebooku.

Stručná historie LinkedIn

  • 2002 – Reid Hoffman a další lidé ze společnosti PayPal zakládají LinkedIn.
  • 2004 – LinkedIn má první milion uživatelů.
  • 2007 – LinkedIn dosáhl na 10 milionů uživatelů.
  • 2011 – LinkedIn vstoupil na burzu NYSE.
  • 2012 – LinkedIn kupuje SlideShare, populární službu pro sdílení prezentací, infografik a dalších dokumentů.
  • 2016 – sociální síť je koupena Microsoftem za cenu 26,2 miliard dolarů.
  • 2021 – LinkedIn má již více než tři čtvrtě miliardy uživatelů z 200 zemí světa. V České republice využívá LinkedIn asi 1,8 milionu lidí a cca 100 tis. firem. V Číně se LinkedIn stahuje z trhu.

O autorovi

Jsem Jan Štráfelda a působím jako průvodce online projekty. Potřebujete předělat web či e-shop? Nebo posunout internetový marketing? Poradím s obojím. 14 let budování vlastní digitální agentury mě skvěle vyškolilo – a rád se o zkušenosti podělím.

S čím také umím pomoci:

Své znalosti sdílím i na LinkedIn. Přidejte se k 2 811 marketérům, kteří z nich již pravidelně těží.