Jan Štráfelda - Průvodce internetovými projekty
celá ČR (přes video)  |  776 678 044  |  jan@strafelda.cz

FBL – feedback loop

Pojem Feedback loop pochází z e-mail marketingu a označuje se tak služba provozovatele e-mailu, jehož prostřednictvím může rozesílatel hromadných zpráv dostávat informaci o tom, kdo zprávu označil jako spam. Marketéři následně mohou tuto adresu vymazat z databáze příjemců a tím si u daného provozovatele zvýšit reputaci odesílající domény. A tedy i doručitelnost e-mailů.

Aby služba Feedback loop fungovala, je třeba mít zprávy správně podepsané pomocí standardu DKIM, kterým se verifikuje odesílatel a neměnnost samotné zprávy.

Feedback loop na Seznamu

V ČR je pochopitelně nejdůležitější Feedback loop pro Seznam.cz, protože v některých databázích příjemců najdete až 60 % e-mailových adres, které skončí právě na Seznamu. Pokud se tedy vážněji zabýváte e-mail marketingem, doporučuji si důkladně nastudovat nápovědu Seznamu pro Feedback Loop a následně se u nich zaregistrovat.

E-book za mail

Získejte podrobný návod Jak na e-mail marketing (52 stran). Více informací.

Žádný spam, jen užitečný obsah. Newsletter posílám cca 8× ročně. Odhlásíte se kdykoliv.

O autorovi

Jsem Jan Štráfelda a působím jako průvodce online projekty. Potřebujete předělat web či e-shop? Nebo posunout internetový marketing? Poradím s obojím. 14 let budování vlastní digitální agentury mě skvěle vyškolilo – a rád se o zkušenosti podělím.

S čím také umím pomoci:

Své znalosti sdílím i na LinkedIn. Přidejte se k 3 004 marketérům, kteří z nich již pravidelně těží.