Jan Štráfelda - Průvodce internetovými projekty
celá ČR (přes video)  |  776 678 044  |  jan@strafelda.cz

Validátor

Validátor je automatický nástroj umožňující ověřit validitu dokumentu, tj. najít případné chyby v zápisu kódu jeho porovnáním s platnými standardy. Kontrola stránky validátorem je jednoduchou cestou, jak se vyhnout problémům se zobrazením, zvýšit rychlost zobrazování stránky v prohlížeči atd.

Ke kontrole webových stránek se nejčastěji používají online validátory, speciální webové aplikace, do kterých stačí zadat odkaz, případně je možné nahrát vlastní soubor z počítače (nepublikovaný dosud na internetu). Validátor už pak sám pozná podle DTD, o jaký typ dokumentu se jedná. Stejným způsobem se používají také validátory kaskádových stylů.

Je třeba poznamenat, že ani validátory nejsou neomylné. V některých případech může stránka, kterou validátor označí jako validní, obsahovat drobné chyby. Je to však spíše výjimečné a nijak to nesnižuje hodnotu validátoru jako nástroje, jehož hlavním úkolem je napomáhat dodržování standardů.

E-book za mail

Získejte podrobný návod Jak na e-mail marketing (52 stran). Více informací.

Žádný spam, jen užitečný obsah. Newsletter posílám cca 8× ročně. Odhlásíte se kdykoliv.

O autorovi

Jsem Jan Štráfelda a působím jako průvodce online projekty. Potřebujete předělat web či e-shop? Nebo posunout internetový marketing? Poradím s obojím. 14 let budování vlastní digitální agentury mě skvěle vyškolilo – a rád se o zkušenosti podělím.

S čím také umím pomoci:

Své znalosti sdílím i na LinkedIn. Přidejte se k 2 811 marketérům, kteří z nich již pravidelně těží.