Jan Štráfelda - Průvodce internetovými projekty
celá ČR (přes video)  |  776 678 044  |  jan@strafelda.cz

Pop-down okno

Pop-down okno (někdy také pop-under okno) funguje podobně jako pop-up okno, tedy s pomocí JavaScriptu je na webové stránce otevřeno nové okno prohlížeče (většinou obsahující reklamu), toto nové okno je však okamžitě (opět JavaScriptem) schováno pod ostatní okna. Tím je docíleno toho, že si uživatel pop-down okna nepovšimne a většinou si jej ani nespojí s původní stránkou, která jej vytvořila.

Kromě toho, že pop-down okna nepůsobí tolik rušivě, mají ještě výhodu ve vyšší účinnosti reklamy proti pop-up oknům. Uživatel si jich všimne teprve po zavření původní stránky a protože si nevybaví, že by toto nové okno otvíral, prohlédne si ho, aby zjistil více. Tím se zvyšuje možnost zásahu reklamním sdělením.

V každém případě jsou však pop-up i pop-down okna pro uživatele velmi obtěžující a silně snižují důvěryhodnost webu, stejně jako jeho použitelnost. Z těchto důvodů je také některé prohlížeče blokují.

E-book za mail

Získejte podrobný návod Jak na e-mail marketing (52 stran). Více informací.

Žádný spam, jen užitečný obsah. Newsletter posílám cca 8× ročně. Odhlásíte se kdykoliv.

O autorovi

Jsem Jan Štráfelda a působím jako průvodce online projekty. Potřebujete předělat web či e-shop? Nebo posunout internetový marketing? Poradím s obojím. 14 let budování vlastní digitální agentury mě skvěle vyškolilo – a rád se o zkušenosti podělím.

S čím také umím pomoci:

Své znalosti sdílím i na LinkedIn. Přidejte se k 2 811 marketérům, kteří z nich již pravidelně těží.