Jan Štráfelda - Průvodce internetovými projekty
celá ČR (přes video)  |  776 678 044  |  jan@strafelda.cz

Kontrast písma

Dostatečný kontrast barev mezi písmem a pozadím textu patří k základním pravidlům přístupnosti u většiny metodik. Platí to i v případě, že pozadí písma tvoří textura či obrázek, v takovém případě je třeba zajistit dostatečný kontrast vůči všem barvám obrázku či vůči jeho optickému výsledku (jde-li o drobnou texturu).

Vysoký kontrast barev má význam i pro běžného návštěvníka, jehož oči mohou být večer unavené, možná váš web čte na starém vysvíceném monitoru nebo třeba v nevhodně osvětlené místnosti. Také je vhodné si uvědomit, že důležitost dostatečného kontrastu barev plynule vzrůstá se zmenšující se velikostí písma.

Podle metodiky W3C lze za dostatečný kontrast písma považovat hodnotu 125 bodů pro rozdíl jasu (z rozmezí 0 až 255) a 500 bodů pro rozdíl barev (z rozmezí 0 až 765). Čím jsou tato čísla větší, tím je kontrast písma dané barevné kombinace větší a písmo je tudíž lépe čitelné.

E-book za mail

Získejte podrobný návod Jak na e-mail marketing (52 stran). Více informací.

Žádný spam, jen užitečný obsah. Newsletter posílám cca 8× ročně. Odhlásíte se kdykoliv.

O autorovi

Jsem Jan Štráfelda a působím jako průvodce online projekty. Potřebujete předělat web či e-shop? Nebo posunout internetový marketing? Poradím s obojím. 14 let budování vlastní digitální agentury mě skvěle vyškolilo – a rád se o zkušenosti podělím.

S čím také umím pomoci:

Své znalosti sdílím i na LinkedIn. Přidejte se k 2 811 marketérům, kteří z nich již pravidelně těží.