Prohlášení o přístupnosti

Tyto webové stránky jsou vytvářeny s ohledem na přístupnost a bezbariérovost webu tak, aby splňovaly všechny důležité zásady přístupnosti podle metodik Blind Friendly Web, WCAG 1.0 a Pravidel pro tvorbu přístupného webu připravených MIČR pro účely novely Zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy. Web také splňuje většinu požadavků definovaných manifestem Dogma W4.

Objevíte-li jakýkoliv problém s přístupností, prosím, kontaktujte mě na emailu jan@strafelda.cz.

Textová verze

Protože z požadavků na přístupnost vyplývá nutnost maximálního oddělení obsahu od formy, je každá stránka na webu Strafelda.cz tvořena dvěma vrstvami. Základní vrstvou je textová verze a teprve na ní je navázána vrstva grafická – pokročilé formátování s menu umístěným vpravo. Tuto grafickou podobu webu automaticky používají moderní prohlížeče, zatímco starší prohlížeče a další alternativní zobrazovací zařízení se spokojí s jednodušší verzí textovou.

Jestliže vám pokročilé formátování z nějakého důvodu nevyhovuje, můžete si jej následujícím tlačítkem vypnout:

Klávesové zkratky (accesskeys)

Prohlížíte-li tento web bez pokročilého formátování nebo s jiným handicapem, pohyb na stránkách vám mohou usnadnit následující klávesové zkratky:

  • Alt + 0 … prohlášení o přístupnosti
  • Alt + 1 … úvodní stránka webu (jste-li na zanořené stránce)
  • Alt + 4 … vyhledávací formulář
  • Alt + 5 … skok na navigační část stránky (přeskočit obsah)
  • Alt + 6 … mapa serveru

Poznámka: u některých prohlížečů a platforem může být potřeba jiná klávesa, např. na Macu je to Cmd + zkratka, u Opery je nutné nejprve klávesové zkratky aktivovat kombinací Shift + Esc apod.

Změny velikosti písma

Tento web respektuje velikost písma nastavenou ve vašem prohlížeči. Chcete-li písmo zmenšit nebo zvětšit, učiňte tak v nabídce Zobrazit → Velikost textu (případně View → Text zoom apod.)

Vlastní definice vzhledu

Ovládáte-li kaskádové styly, příprava vlastního vzhledu tohoto serveru pro vás může být hračkou díky výše zmiňovanému oddělovaní vzhledu od obsahu. Pro případné zájemce jsem připravil CSS signature tohoto webu – element body každé stránky je označen identifikátorem „strafelda-cz“.