Grafický rozcestník na úvodní stránce

Grafický rozcestník na úvodní stránce Úvodní stránka webu obvykle plní několik úkolů, například informuje návštěvníka o účelu prezentace nebo mu poskytuje nejnovější aktuality. Především však slouží jako rozcestník k nejdůležitějším podstránkám. Chceme-li některé z těchto podstránek opravdu zvýraznit, upoutáme na ně pozornost pomocí speciálního grafického panelu.

Celý článek nyní najdete na webu firmy Adaptic.

Zoufalství!Nic mocUjde toVynikajícíLepší to být nemůže! (nehodnoceno)
RSS komentářů

Komentáře k článku “Grafický rozcestník na úvodní stránce”

 1. Gravatar Michal Feltl

  11. 6. 2009 v 13.36 hod.

  Odkaz na firmu IOB je nefunkční. Jinak zajímavé počtení. Víceméně souhlasím. Pěkně zpracovaný rozcestník je rozhodně “koukatelnější” než strohý textový úvod na 4 odstavce…

 2. Gravatar Jan Štráfelda

  11. 6. 2009 v 13.39 hod.

  [1] Děkuji za upozornění, chybu jsem opravil.

 3. Gravatar Filosof

  11. 6. 2009 v 20.42 hod.

  Přiznám se, že mě vždy znervózní, když nemůžu kliknout na CELOU položku grafického rozcestníku… třeba jako v případě Accord (tady třeba realizovanou pomocí JS)… jinak hezký článek :-)

 4. Gravatar Richard Dobiáš

  11. 6. 2009 v 23.30 hod.

  Můžete upřesnit ty Google Analytics? Site Overlay myslím nerozlišuje odkazy, ale pouze URL, takže pokud je na stránce přímý odkaz na stejnou URL jako z grafické upoutávky, tak ze Site Overlay nelze poznat, jestli uživatel klikl na odkaz někde na stránce, nebo na grafický rozcestník. Řešíte pomocí events, případně pak nějakým jiným JS řešením, které dokáže sledovat i přesná místa kliků? Nebo to již umí GA řešit sám lépe?

 5. Gravatar Jan Štráfelda

  12. 6. 2009 v 2.12 hod.

  [4] Měření pomocí Site Overlay vnímám spíš jako doplňkovou informaci a myslím, že zkreslení dané dalším odkazem ve většině případů nevadí.

  Z těch čísel nikdy přesně nepoznáte, co je špatně (např. zda propagujete službu, která návštěvníky nezajímá či zda ji třeba nepropagujete málo výrazně) – interpretace výsledků závisí jen na selském rozumu.

  Je to myslím podobné jako s konverzním poměrem. Důležitější než samotná hodnota jsou úvahy o příčinách a sledování změn trendů po jednotlivých úpravách.

  Ale jinak by myslím byl ten events tracking nejjednodušším řešením.

 6. Gravatar Hermit

  25. 6. 2009 v 18.05 hod.

  [4], [5]
  - pokud je potreba merit presna mista kliku, tak je velmi sikovnym pomocnikem clickheat, jen bacha na JS vysouvadla a zasouvadla :)
  http://www.labsmedia.com/clickheat/index.html

 7. Gravatar Michal

  10. 7. 2009 v 11.31 hod.

  nedavno jsem dostal echo o nove a tentokrat ceske alternative clickheatu – http://www.myx.cz
  reseno je to ve flashi, je to ale placena verze

 8. Gravatar Jan Štráfelda

  18. 10. 2009 v 19.55 hod.

  [4] Dodatečně mě ještě napadlo, že to lze vyřešit úplně jednoduše – použít v odkazu parametr, tj. odkaz v grafickém rozcestníku označit jako “podstranka.php?co=rozcestnik”. Google Analytics to pak považuje za odlišnou stránku a započítává to jinak, uživatel však uvidí stejný výsledek.

  Není to ale bohužel právě elegantní řešení z hlediska link buildingu (pokud by uživatel zkopíroval takto označený odkaz na svůj blog, ranky by se nesčítaly s tou neoznačenou variantou). Pokud však máte povolené měření s mřížkou (poznáte obvykle podle řádku “pageTracker._setAllowAnchor(true);” ve zdrojovém kódu), stačí změnit odkaz do podoby podstranka.php#rozcestnik a vše by mělo fungovat.

Přidejte svůj komentář

Upozorňuji, že mohou být smazány komentáře, které se netýkají tématu článku, nejsou čtenáři užitečné, nejsou psány slušně či s diakritikou.* Prosím, vyplňte položky označené hvězdičkou. Email se nezobrazuje.